מוסדות קבר רחל

היערכות בקבר רחל לקראת ההילולא של רחל אמנו

אתר קבר רחל _מוסדות קבר רחל_ מוסדות רחל אמנו_הילולא_איך מגיעים לאמא רחל_דרכי הגעה לקבר רחל_הילולת רחל אמנו_רחל אמנו_אמא רחל_הערכות להילולת רחל אמנו_תפילות_

עליית הרבבות בערב שבת ובמוצ"ש * המניין המיוחד שישהה בקבר רחל במשך כל השבת באישור מיוחד מגורמי הבטחון * מוקד מתוגבר לקליטת אלפי הפונים לקיום הסגולה המפורסמת של רבי חיים פאלאג'י זצ"ל שאלפים כבר נושעו בזכותה!

היערכות מיוחדת לקראת יום ההילולא של רחל אמנו בי"א בחשון, שיחול השנה ביום שבת קודש. העלייה ההמונית לקבר רחל, של רבבות בניה אהוביה של רחל אמנו, תתקיים בליל שישי וערש"ק, ובמוצש"ק ויום ראשון, מלבד מנין מצומצם ביותר של רבני ולומדי "מוסדות קבר רחל" שקבלו אישור מיוחד לשהות במתחם קבר רחל בעצם יום שבת קודש.

השנה, לאור העובדה כי בעצם יום השבת לא תהיה אפשרות לציבור הרחב לשהות בקבר רחל, נערכים לתגבר את 'מוקד קבר רחל' שמספרו 8631* בתגבור מיוחד, על מנת לקלוט בצורה מסודרת את שמות המתפללים שלא יצליחו להגיע בעצמם לקבר רחל, ויבקשו להעבירם לתפילה בקבר רחל ביום ההילולא. בעצם יום השבת קודש לאחר הסגולה של אמירת שלוש פעמים כל ספר התהלים, יזכירו כל שם ושם, וכן במעמדי התפילה על ידי גדולי הדור שיגיעו לקבר רחל בליל שישי וביום ראשון במערך מיוחד, שהוכן בתיאום עם כוחות הבטחון, יערכו תפילה מיוחדת עבור כל שם ושם שיגיע למוקד קבר רחל.

העלייה ההמונית תתחיל ביום חמישי אחה"צ; החל משעות הצהרים ייסגר מתחם קבר רחל כולו לתחבורה פרטית, ולא תתאפשר הגעת רכבים פרטית.

על מנת למנוע עומס, לא תתאפשר חניית רכבים על יד צומת רוזמרין אלא בחניון טדי, וביום ראשון ברחוב הנשיא השישי (ליד סינמה סיטי) ומשם יהיה שירות שאטלים עד למתחם הקבר. כמו כן הוקם 'אהל הכנסת אורחים המרכזי' של 'מוסדות קבר רחל' על מנת לקלוט את רבבות המתפללים אשר יערכו שם את סעודות ההילולא של רחל אמנו במשך כל ימי ההילולא.

מניסיון השנה שעברה ישנם חששות לחילולי שבת המוניים מייד בצאת השבת, על כן מבקשים במוסדות קבר רחל מכל הציבור הקדוש המתעתד לעלות במוצש"ק – להתעכב, ולא להגיע עד שעתיים לאחר זמן צאת השבת, כדי למנוע את חילולה.

שלושת מעמדי התפלה המרכזיים ייערכו כאמור בראשות גדולי וצדיקי הדור, בליל שישי – בעת רצון בחצות הלילה, במוצש"ק בחצות הלילה וביום ראשון לפנות ערב – לאחר אמירת כל ספר התהלים על ידי רבני 'כולל חצות' הקבוע של מוסדות קבר רחל.

יצוין, כי משמרות התורה והתפילה של מוסדות קבר רחל פועלים ללא הפסקה של רגע, כאשר מאות רבני ואברכי  הכוללים מגיעים מידי יום ומידי לילה בשמונה משמרות על פני היממה, עומדים על משמרתם להעתיר לישועת עם ישראל.

משלחת רבני מוסדות קבר רחל בראשות הגרמ"מ קלוגר שליט"א התקבלה השבוע בהתלהבות במעונם של גדולי ישראל שליט"א, אשר ציינו כי הדרך הבטוחה ביותר לזכות לישועה בזכות רחל אמנו ביום ההילולא, הוא באמצעות התרומה למוסדות קבר רחל, המקיימים במקום משמרות תורה ותפילה במשך כל שעות היום והלילה במהלך כל ימות השנה, אשר ברור כי רחל אמנו מחזירה טובה למי שגורם לה נחת רוח גדולה כזאת שיהיה קול התורה והתפילה נשמע בביתה, ובמיוחד השנה כאשר ישנם כאלו שקשה להם להגיע אישית כמידי שנה, יעדיפו רבים להעביר את השם דרך מוסדות קבר רחל.

מרנן ורבנן שליט"א צירפו את חתימתם למכתבו ההיסטורי הנודע של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי זצ"ל בו כתב מרן רשכבה"ג זצ"ל: "רבים נושעו ורבים יוושעו בעה"י בישועות ורפואות וכל טוב ע"י התרומה למוסדות קבר רחל בראשות הגרמ"מ קלוגר שליט"א וכפי שהעיד מו"ח מרן [הגרי"ש אלישיב] זצ"ל". כמו כן ציין בכתב ידו מרן פוסק הדור הגר"מ שטרנבוך שליט"א כי: "כל המרבה בצדקה לקבר רחל יתרבו אצלו הישועות בזכות הצדקה הטהורה של קבר רחל שבראשות הגרמ"מ קלוגר שליט"א שעוסק בזה לשם שמים". 

גדולי ישראל אף הזכירו בהתפעלות את הקביעה הנדירה והנחרצת של מרן מאור ישראל רבינו עובדיה יוסף זצוק"ל כי: "אין משפחה בעולם שתרמה בהוראת קבע לקבר רחל ולא ראתה ישועה". בנו ממשיך דרכו מרן הראשל"צ הגר"י יוסף שליט"א הרחיב את הדיבור על עוצמת הקביעה של מרן שכבר סללה דרך לישועה לאלפים ולרבבות בכוח התורה הקדושה.

גדולי הדור שליט"א אף העבירו את תרומתם לקיים את סגולת רבי חיים פאלאג'י זצ"ל שהתפרסמה בשנים האחרונות כי התרומה לקבר רחל ביום ההילולא מביאה ישועות גלויות.

בהתלהבות רבה נתקבל בקרב הציבור הגיליון החדש של המגזין החינוכי "מאמע רחל" גיליון מספר 45, שהופץ השבוע לקראת ההילולא, המגזין  עשיר בתוכן של מאמרים חינוכיים לבית ולמשפחה, ובראשו שיחות מיוחדות מאוצרותיהם של גדולי ישראל.

כמו כן התקבלה בקרב הציבור בקורת רוח התפתחותו והתרחבותו של הקו החינוכי המלכד את רבבות ילדי ישראל מכל רחבי הארץ "ילדים בדרכה של אמא", שמספרו: 033077760, ובו מאות שיעורי תורה ושיחות מוסר בענייני רחל אמנו, והתעוררות להליכה בדרכיה, בוויתור ומידות טובות, כאשר היקף ההשפעה של הקו הולך וגובר ומגיע לאחרונה לסך של קרוב לעשר מיליון דקות חודשיות של תפילה, אמונה וחינוך, בדרכה של אמא!

כנס אדיר לילדי ישראל היקרים יתקיים בעז"ה במרחב הקולי של "קו הילדים בדרכה של אמא", במהלכו יתלכדו יחד רבבות ילדי ישראל לשמיעת תוכן ייחודי מפי רבנים ומחנכים, ויצטרפו בשידור חי  לאמירת התהלים והתפילות על קברה של רחל אמנו. כמו כן ייהנו הילדים מחידון קליקרים מאתגר משולב בשירה ובזמר, ומתוכניות מרתקות מפי טובי המחנכים .

הכנס יתקיים בליל שישי י' בחשוון בשעה 8:00 בערב.

על אף התגבור המיוחד מתבקש הציבור להקדים ולהעביר את השמות למוקד קבר רחל שמספרו 8631* ולא להמתין ללחץ של הרגע האחרון אשר עלול לגרום לקריסת המערכת, כמו שארע בשנים שעברו, ובכדי להבטיח כי השמות יגיעו בעז"ה לקבר רחל ביום ההילולא להיוושע בגשמיות וברוחניות בזכות רחל אמנו.

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן