מוסדות קבר רחל

נס בבאר טוביה – מבצע עמוד ענן

הבית כולו התפוצץ לעיני ואני יצאתי בלי שריטה קלה. אבי דילר מבאר טוביה בשיחה לקו עיתונות דתית בפרסום ראשון ובלעדי
מוסדות קבר רחל אמנו - kever rochel

בעיצומן של החדשות והעדכונים הישר משטח האש נשמעים סיפורי ניסים ונפלאות על טבעיים כאשר רואים כי הכל מכוון מלמעלה וכי הבורא ית"ש משגיח על כל צעד ושעל.

אחד הניסים הבולטים היה סיפורם של משפחת זילר מהישוב באר טוביה, הסיפור שהסעיר את המדינה כולה ואף עלה לכותרות בתקשורת הבינלאומית, טיל גראד פגע פגיעה ישירה לתוך סלון הבית הדו קומתי, והרס את החדר כולו שהפך למאכולת אש כאשר רסיסים מתעופפים לכל עבר. המשפחה כולה היתה מכונסת ודרוכה בתוך המרחב המוגן כפי הוראות פיקוד העורף, אולם לפתע הבחינו כי אב המשפחה מר בני דילר לא הספיק להגיע למרחב המוגן, החרדה והזעזוע גברו שבעתיים בשעה שהרגישו את הזעזוע של פגיעת הטיל שהרעיד את הסביבה כולה, או אז היה ברור לכולם כי הטיל פגע ממש בסמיכות לביתם, ומי יודע מה עלה בגורלו של האב. למרבה התדהמה כעבור כמה דקות כאשר יצאו אל הבית ההרוס וליבם מפרפר למצוא את אבא בין ההריסות, ראו את אבא פשוט עומד ומנער את האבק מעל בגדיו, צעקות ההתרגשות והשמחה הספונטניים שפרצו בבית סחפו את כל השכנים שהצטרפו לריקודי השמחה הודאה לה'.

מר אבי דילר מספר על האירוע לקו עיתונות דתית:

"שמענו את האזעקה, לא הספקתי להגיע למרחב המוגן, פתאום שמעתי בום אדיר מחריש אזנים, ועיני הסתנוורו מעוצמת הלהבה, ראיתי חפצים מתעופפים לנגד עיני, עצמתי את העינים ורק התפללתי לה' שאצא מכאן חי, נשכבתי על הריצפה, לא ידעתי אם אני חי או מת או הוזה, כעבור כמה דקות פתחתי את העינים ראיתי רק עשן, אח"כ ניסיתי להתרומם, מששתי את הראש, את הידים ואת הרגלים וראיתי שהכל שלם, תודה לה'".

אולי תוכל לשתף את הקוראים בהרגשה שחווית בשעה שנשכבת על הרצפה אחרי הבום?

"ברגע הראשון לא ידעתי אפילו מה לחשוב, ברגע השני הייתי בטוח שה' יציל אותי, וזאת מפני שביום חמישי בשבוע שעבר נסעתי לכותל המערבי לבר מצוה של בן אחותי, מצאנו שם את המקובל הצדיק רבי יעקב עדס שליט"א, ניצלנו את ההזדמנות לבקש ברכה לרגל המצב המתוח והקשה, הוא ביקש ממני לקבל על עצמי קבלה טובה להתחזק בשמירת שבת כהלכה, וכן לקבוע שיעור תורה קבוע בהלכות כל יום, ועוד דבר שלישי שזה משהו אישי שנוגע לי ולמשפחתי ולא אוכל לפרט זאת על גבי העיתון, קבלתי על עצמי את הדברים, הרב אמר לי תגיד "בלי נדר", ואח"כ אמר בעזרת ה' תנצלו מכל רע.

בסיומה של השיחה הוא חזר וקרא לי, ואמר, תשמע יש סגולה לתרום למוסדות קבר רחל, רק לפני שבועיים כשהתחוללה סופת ההוריקן המסוכנת בארה"ב אמר מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א לראש ישיבת ליקווד כי הצדקה לקבר רחל היא ההשתדלות הטובה להינצל מן הפורענות, ואכן שמעתי כי מי שקיים את דבריו לא ניזוק כלל. בעיירה סיגייט שבניו יורק היו שתי בתים סמוכים אחד ליד השני בנויים מאותו חומר, בית אחד נהרס כולו והפך תל חרבות והשני לא נופצה בו אפילו שמשה אחת, התברר כי השני קיים את הסגולה וכך ניצל. הוא ביקש ממני לרשום את מספר הטלפון: אחד, שמונה מאות, שמונה מאות, שמונה שש שלוש. אכן קיימתי את הסגולה, וכפי שאתם רואים אותי כיום חי ונושם, בזכות רחל אמנו.

יצוין כי בני משפחת דילר והידידים קיימו השבוע מסיבת הודאה באולם האירועים שעל יד הכותל המערבי, ואת המשא המרכזי נשא המקובל רבי יעקב עדס שליט"א שעורר בזעקות נוראות ובקולות בכי: "הביטו וראו איך השי"ת יושב ומסתכל עלינו מלמעלה, הוא קורא לנו להתעורר, לא ניתן ליצר הרע להסיח את דעתנו בהתעסקות בחדשות ובפרשנויות פוליטיות, נשאל את עצמנו מה ה' אלוקיך שואל מעמך, אנחנו על סף הגאולה, אבא שבשמים רוצה להתגלות אלינו ברחמיו, הוא אוהב אותנו, הוא מתגעגע אלינו, בואו ונשוב אליו, נצעק בכל הכוחות כמה אנחנו אוהבים אותך, אל תסתר פניך ממני, משיח בפתח, קול דודי דופק, הבה נפתח לו את הדלת".

כתיבת תגובה

דילוג לתוכן